do kasy suma: 0,00 zł

Najmodniejszy dodatek do domu i ogrodu. Sprawdź, jak zrobić łapacz snów

Najmodniejszy dodatek do domu i ogrodu. Sprawdź, jak zrobić łapacz snów

Szukasz inspirujących dekoracji do Twojego wnętrza, jednak te, które spotykasz, nie spełniają Twoich oczekiwań? Weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie wykonaj łapacz snów. Jak zrobić tak efektowną dekorację? Sposobów jest co najmniej kilka! My przedstawimy Ci trzy, a każdy z nich na innym poziomie zaawansowania!

Łapacz snów – amulet i ozdoba

  Łapacz snów od kilku już sezonów wśród dekoracji wnętrza zajmuje pierwsze miejsce. Nie można się dziwić – delikatny, dopracowany w każdym szczególe i robiący niesamowite wrażenie, prezentuje się doskonale w każdym stylu! Wywodzący się z kultury Indian, pierwotnie pełnił funkcję amuletu, a jego zadaniem było przechwytywanie złych snów. Dzisiaj – zdobi domy, ogrody i balkony. Jak zrobić własny łapacz snów? Poznaj praktyczne wskazówki!

 Niezależnie od tego, jak pewnie czujesz się w robótkach ręcznych, możesz przygotować własną ozdobę, inspirowaną amuletem Indian – wystarczy, że przygotujesz obręcz, drewnianą lub metalową, włóczkę bawełnianą, kordonek w wybranym kolorze, wstążki, nożyczki i delikatne ozdoby – na przykład drewniane koraliki, które możesz wymalować na dowolny kolor!

 

Zadanie dla każdego

  Zadanie dla początkujących i średniozaawansowanych przygotowaliśmy w aż dwóch wariantach – dzięki temu, zależnie od pewności swoich umiejętności, będziesz mogła wybrać opcje, która odpowiada Ci najbardziej.

 ♦

1. Łapacz snów dla początkujących i zaawansowanych

  Jeśli Twoja przygoda z dzierganiem dopiero się rozpoczyna, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania i wykorzystać gotowe materiały. Oprócz obręczy, włóczki bawełnianej, kordonka, w takiej sytuacji przyda się gotowa, okrągła, szydełkowa serweta. Jeśli czujesz się pewnie, możesz przygotować ją samodzielnie, sięgając po odpowiednie szydełko i odpowiadający Ci schemat. Zwróć uwagę na jej średnicę – powinna być mniejsza niż średnica okręgu. Wyprasowaną serwetę ułóż wewnątrz obręczy i za pomocą kordonka w wybranym kolorze połączyć elementy. W praktyce musisz przewlekać kordonek przez oczko w serwecie, a następnie – przeciągnąć pod spodem okręgu. Kiedy skończysz, delikatnie naciągnij włóczkę lub kordonek, w taki sposób, by serweta pozostała napięta i zawiąż na supełek. W miejscu łączenia ozdób łapacz wstążkami, na które nawleczesz kolorowe koraliki albo pompony.

 ♦

2. Łapacz snów dla średniozaawansowanych

  Jak zrobić łapacz snów, nie korzystając z gotowych elementów? Obręcz ciasno opleć kordonkiem lub włóczką bawełnianą, a następnie podziel ją na równe części, pamiętając, że ich ilość jest zależna od wzoru, jaki chcesz uzyskać. W zaznaczonych miejscach zrób pętelki, przeplatając kordonek, włóczkę. Kolejny okrąg wewnątrz obręczy zrób w ten sam sposób – różnica będzie polegała na tym, że nić będziesz zaczepiała na kordonku, a dokładnie – na środku nitki biegnącej pomiędzy kolejnymi punktami na obręczy. Kiedy dotrzesz do samego środka, zakończ pracę, a całość ozdób w dowolny sposób. Pamiętaj – łączenia ukryjesz, nawlekając drewniane koraliki w trakcie plecenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium