do kasy suma: 0,00 zł

Łapacz snów. Sprawdź jak zrobić najmodniejszy dodatek do domu i ogrodu. 

Najmodniejszy dodatek do domu i ogrodu. Sprawdź, jak zrobić łapacz snów

Łapacz snów. Sprawdź jak zrobić najmodniejszy dodatek do domu i ogrodu. 

Szukasz inspirujących dekoracji do Twojego wnętrza, jednak te, które spotykasz, nie spełniają Twoich oczekiwań? Weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie wykonaj łapacz snów. Jak zrobić tak efektowną dekorację? Sposobów jest co najmniej kilka! My przedstawimy Ci trzy, a każdy z nich na innym poziomie zaawansowania!

 

Czym jest łapacz snów? Amulet i magiczna ozdoba

Łapacz snów od kilku sezonów wśród dekoracji wnętrza zajmuje pierwsze miejsce. Nie ma się co dziwić. Delikatny, dopracowany w każdym szczególe i robiący niesamowite wrażenie. Prezentuje się doskonale w każdym stylu! Wywodzący się z kultury Indian, pierwotnie pełnił funkcję amuletu, a jego zadaniem było przechwytywanie złych snów. Dzisiaj – zdobi domy, ogrody i balkony. Jak zrobić własny łapacz snów? Poznaj praktyczne wskazówki!

Niezależnie od tego, jak pewnie czujesz się w robótkach ręcznych, samodzielnie możesz przygotować łapacz snów. We własnym zakresie wykonaj ozdobę, inspirowaną amuletem Indian.

Co jest potrzebne ?

Podstawą do wykonania tej magicznej ozdoby będzie obręcz metalowa lub drewniana. Jeżeli chcesz wykonać łapacz snów z makramy, konieczny będzie sznurek do makramy, sznurek skręcany. W zależności, jakiej grubości ma być środek łapacza snów, potrzebna będzie włóczka bawełniana, kordonek lub sznurek. Warto zaopatrzyć się również we wstążki, piórka, koraliki, które możesz pomalować na dowolny kolor.

 

Łapacz snów dla początkujących i zaawansowanych

Jeśli Twoja przygoda z diy dopiero się rozpoczyna, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania i wykorzystać gotowe materiały. Oprócz obręczy, włóczki bawełnianej, kordonka, w takiej sytuacji przyda się gotowa, okrągła, szydełkowa serweta. Jeśli czujesz się pewnie, możesz przygotować ją samodzielnie, sięgając po odpowiednie szydełko i odpowiadający Ci schemat. Zwróć uwagę na jej średnicę – powinna być mniejsza niż średnica okręgu. Wyprasowaną serwetę ułóż wewnątrz obręczy i za pomocą kordonka w wybranym kolorze połączyć elementy. W praktyce kordonek musisz przewlekać przez oczko w serwecie. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie nici pod spodem okręgu. Kiedy skończysz, delikatnie naciągnij włóczkę lub kordonek, w taki sposób, by serweta pozostała napięta i zawiąż na supełek. W miejscu łączenia ozdób łapacz wstążkami, na które nawleczesz kolorowe koraliki albo pompony.

Łapacz snów dla średniozaawansowanych

Jak zrobić łapacz snów, nie korzystając z gotowych elementów? Na początek przygotuj obręcz do łapacza. Obręcz ciasno owiń włóczką bawełnianą lub sznurkiem, następnie podziel ją na równe części. Pamiętaj, że ich ilość jest zależna od wzoru, jaki chcesz uzyskać. W zaznaczonych miejscach zrób pętelki, przeplatając kordonek, włóczkę. Kolejny okrąg wewnątrz obręczy zrób w ten sam sposób. Różnica będzie polegała na tym, że nić będzie zaczepiana na włóczce lub sznurku. Dokładnie, na środku nitki biegnącej pomiędzy kolejnymi punktami na obręczy. Kiedy dotrzesz do samego środka, zakończ pracę, a całość ozdób w dowolny sposób. Pamiętaj – łączenia ukryjesz, nawlekając drewniane koraliki w trakcie plecenia!

 

Potrzebne w zrobieniu łapacza snów:

 

obręcze do łapaczy snów                                                  sznurek bawełniany 2 mm

 

piórka                                                                                     sznurek do makramy

 

wstążki                                                                                  włóczka bawełniana                           

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl