do kasy suma: 0,00 zł

Jak prać wełnę merino?

Jak prać wełnę merino?

 

 

Jedną z licznych zalet wełny merino jest odporność na zapachy i plamy, ale przychodzi czas, że mimo wszystko Twoje ubranie z wełny merino wymaga prania.

 

Na początek dobra wiadomość - większość ubrań z wełny merino można prać w pralce. Oczywiście pamiętaj o podstawowej zasadzie - zawsze przeczytaj instrukcje prania zawartą na metce, która jest wszyta w ubranie, bez tego ani rusz.

 

1. Do prania odzieży wełnianej wybierz program prania: wełna,  jeżeli nie masz takiego programu, wybierz program do tkanin delikatnych.

 

2. Do prania wełny merino użyj neutralnego, łagodnego detergentu przeznaczonego do prania wełny i tkanin delikatnych.

 

3. Jeżeli pierzesz odzież wykonaną z włóczek DROPSBaby MerinoMerino Extra Fine lub Big Merino - NIGDY nie stosuj środków zmiękczających, gdyż poprzez zbyt duże zmiękczenie włókien wełny, odzież może się rozciągnąć.

 

4. Przy praniu wełny merino NIGDY nie używaj wybielaczy. 

 

5. Niewskazane jest także zbyt długie namaczanie ubrań zrobionych z wełny merino.

 

6. Gdy pranie się skończy nie zostawiaj na długi czas w pralce, wilgotnych ubrań w skład których wchodzi wełna merino.

 

7. Po wypraniu nie rozwieszaj ubrania zrobionego z wełny (jeżeli nie jest to płaszcz czy spodnie szyte na miarę z domieszką wełny merino), rozłóż je na płaskiej powierzchni, oczywiście ubranie powinno być dobrze wyciśnięte.

Dobrze by było wyposażyć się w siatkę do suszenia swetrów, nie jest to duży koszt, a bardzo ułatwi suszenie.

Gwarantuje odpowiednia cyrkulację powietrza, nie musisz się zastanawiać czy położyłaś/eś ubranie zrobione z wełny na  odpowiednim ręczniku, siatka gwarantuje, także brak odgnieceń od linek. 

 

8. Ubranie z wełny merino nie powinno być suszone bezpośrednio na słońcu, a także na kaloryferze. 

 

9. Ostatni krok prania ubrań z wełną merino- po ułożeniu ubrania do wysuszenia, delikatnie nadaj mu odpowiedni kształt, rozmiar oraz wyprostuj.

 

Doszliśmy do końca, może cały proces wydaje się trochę skomplikowany, ale dzięki temu będziesz cieszyć się swoim ulubiony swetrem, czy szalikiem zrobionym z wełny merino przez wiele długich, długich lat :)

https://wloczkowyswiat.pl/ 

 

baby merino

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium