do kasy suma: 0,00 zł

Wełna merynosa, jak prać ?

Jak prać wełnę merino?

Wełna merynosa, jak prać ?

Jedną z licznych zalet wełny merynosa jest odporność na zapachy i plamy. Jednak przychodzi czas, że mimo wszystko Twoje ubranie z wełny merino wymaga prania. Na początek dobra wiadomość, większość ubrań z tej wełny można prać w pralce. Oczywiście pamiętaj o podstawowej zasadzie, należy zawsze przeczytać instrukcje prania, bez tego ani rusz. Wskazówki dotyczące prania producent zamieszcza na metce bądź etykiecie od włóczki.

 

Wełna merynosa wskazówki dotyczące prania

1. Do prania odzieży wykonanej z merino wybierz program prania: wełna. Jeżeli nie masz takiego programu, wybierz program do tkanin delikatnych.

2. Do prania należy użyć neutralnego, łagodnego środka piorącego. Środka przeznaczonego do wełny i tkanin delikatnych.

3. Jeżeli pierzesz odzież wykonaną z włóczek DROPS: Baby Merino, Merino Extra Fine lub Big Merino -NIGDY nie stosuj środków zmiękczających. Poprzez zbyt duże zmiękczenie włókien wełny, odzież może się rozciągnąć.

4. Przy praniu wełny merynosa NIGDY nie używaj wybielaczy. 

5. Niewskazane jest także zbyt długie namaczanie ubrań zrobionych z włóczek merino.

6. Gdy pranie się skończy. Nie zostawiaj wilgotnych ubrań w skład których wchodzi merino na długi czas w pralce.

7. Po wypraniu nie rozwieszaj ubrania zrobionego z wełny. Jeżeli nie jest to płaszcz czy spodnie szyte na miarę z domieszką wełny merino. Ubranie rozłóż na płaskiej powierzchni, oczywiście ubranie powinno być dobrze wyciśnięte.

Dobrze by było wyposażyć się w siatkę do suszenia swetrów. Nie jest to duży koszt, a bardzo ułatwi suszenie. Siatka do suszenia swetrów gwarantuje odpowiedni obieg powietrza. Nie musisz zastanawiać się, czy prawidłowo położyłaś/eś ubranie zrobione z wełny. Siatka gwarantuje, także brak odgnieceń od linek. 

8. Ubranie z wełny merino nie powinno być suszone bezpośrednio na słońcu, a także na kaloryferze. 

Ostatni krok prania ubrań z wełną merino

Po ułożeniu ubrania do wysuszenia, delikatnie nadaj odpowiedni kształt, rozmiar oraz wyprostuj.

 

Doszliśmy do końca.

Może cały proces prania merino wydaje się trochę skomplikowany, ale dzięki temu będziesz cieszyć się swoim ulubiony swetrem, szalikiem, lub czapką z wełny merino przez wiele długich, długich lat :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl