do kasy suma: 0,00 zł

Chwosty, jak zrobić ? Podpowiadamy!

Chwosty, jak zrobić ? Podpowiadamy!

Z chwostami spotkał się niemal każdy. Te niewielkie, ozdobne elementy są stylowe i ponadczasowe. Doskonale nadają się zarówno do dekoracji we wnętrzach, jak i wykończeń w odzieży oraz akcesoriach. Co ciekawe, ich wykonanie jest niezwykle proste! Jak zrobić chwosty? Przedstawiamy prostą instrukcję, dzięki której stworzysz dekoracyjne frędzelki w zaledwie kilka chwil!

 

Chwosty, czyli uniwersalna ozdoba z charakterem

Chwosty to subtelne frędzelki o ozdobnym charakterze. Charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem i od lat nie wychodzą z mody. Doskonale sprawdzają się w roli stylowej dekoracji do wnętrz. Z powodzeniem ozdobią również meble, pledy, poduszki czy zasłony. Chwosty chętnie wykorzystywane są w wykończeniach odzieży i akcesoriach, takich jak torebki oraz breloki. Co więcej, dzięki ciekawemu, dekoracyjnemu wyglądowi, znajdują zastosowanie również w biżuterii, np. kolczykach czy naszyjnikach. Jak wykonać chwosty, by uzyskać ozdobne frędzelki w zaledwie kilka chwil?

 

Materiały i akcesoria potrzebne do wykonania chwostów 

Wykonanie ozdobnych chwostów jest bardzo proste. Co więcej, nie wymaga specjalnych przygotowań, czy inwestycji. W zależności od efektu, który chcesz uzyskać, do zrobienia chwostów możesz wykorzystać włóczkę, włóczkę bawełnianą lub sznurek skręcany.  Do zrobienia subtelnych ozdób, mogą posłużyć Ci również resztki niezużytych do końca motków. Co przygotować, zanim zabierzesz się do działania? Niezbędne jest jedynie wybrane tworzywo i ostre nożyczki. Pomocny może okazać się również prostokątny szablon z tekturki, dzięki któremu cały proces przebiegnie szybko i bezproblemowo, a nitki nie będą się plątać.

 

Jak zrobić chwosty? Prosta instrukcja w 6 krokach.

Po przygotowaniu potrzebnych akcesoriów możesz zabrać się do pracy. Jak wykonać chwosty, by ich wykonanie było solidne i estetyczne? Przedstawiamy prostą instrukcję, która pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt:

1. Przygotuj prostokątny szablon z tekturki. Jego długość powinna być równa długości chwosta, którego chcesz stworzyć.

2. Owiń szablon wybraną włóczką lub sznurkiem. Staraj się jej przy tym nie naciągać. Im więcej razy owiniesz tekturkę, tym bardziej pękaty będzie Twój frędzelek.

3. Jak zrobić chwost z nawiniętej w ten sposób włóczki? Weź fragment nici, wsuń ją między tekturkę a włóczkę i zwiąż na górze szablonu. Jeśli korzystasz z cienkiego i delikatnego tworzywa, do związania możesz użyć podwójnej lub nawet potrójnej nitki.

4. Rozetnij przygotowany motek po przeciwnej stronie wiązania (na dole szablonu).

5. Przygotuj kolejną nitkę, która posłuży Ci do stworzenia główki chwosta. Owiń ją kilkakrotnie w poprzek frędzelka i zwiąż. Jeśli użyjesz nieco dłuższego fragmentu, końce wiązania wkomponują się we frędzelek. Jeśli chcesz, by wiązanie było zupełnie niewidoczne, nawlecz końcówki wiązania na igłę i przekłuj ją do środka frędzelka.

6. Jeżeli chwosty zostały wykonane z włóczki bawełnianej bądź sznurka skręcanego, teraz możesz rozczesać włókna.

7. Po wyrównaniu końcówek chwosty będą gotowe! Jeżeli włókna są rozczesane, w celu utrwalenia możesz spryskać odrobinę lakierem do włosów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl