do kasy suma: 0,00 zł

Prosty sposób na modne ozdoby? Sprawdź, jak zrobić chwosty!

Z chwostami spotkał się niemal każdy. Te niewielkie, ozdobne elementy są stylowe i ponadczasowe. Doskonale nadają się zarówno do dekoracji we wnętrzach, jak i wykończeń w odzieży oraz akcesoriach. Co ciekawe, ich wykonanie jest niezwykle proste! Jak zrobić chwosty? Przedstawiamy prostą instrukcję, dzięki której stworzysz dekoracyjne frędzelki w zaledwie kilka chwil!

 

Chwost, czyli uniwersalna ozdoba z charakterem

  Chwosty to subtelne frędzelki o ozdobnym charakterze. Charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem i od lat nie wychodzą z mody. Doskonale sprawdzają się w roli stylowej dekoracji do wnętrz i z powodzeniem zdobią meble, pledy, poduszki czy zasłony. Są chętnie wykorzystywane w wykończeniach odzieży i akcesoriach, takich jak torebki oraz breloki. Co więcej, dzięki ciekawemu, dekoracyjnemu wyglądowi, znajdują zastosowanie również w biżuterii, np. kolczykach czy naszyjnikach. Jak zrobić chwosty, by uzyskać ozdobne frędzelki w zaledwie kilka chwil?

 

Jak zrobić chwosty potrzebne materiały i akcesoria 

  Wykonanie ozdobnych frędzelków jest proste i nie wymaga specjalnych przygotowań czy inwestycji. W zależności od efektu, który chcesz uzyskać, do ich stworzenia możesz wykorzystać między innymi włóczkę lub sznurek. Do wykonania subtelnych ozdób mogą posłużyć Ci również resztki niezużytych do końca motków. Jak zrobić chwosty i co przygotować, zanim zabierzesz się do działania? Niezbędne jest jedynie wybrane tworzywo i ostre nożyczki. Pomocny może okazać się również prostokątny szablon z tekturki, dzięki któremu cały proces przebiegnie szybko i bezproblemowo, a nitki nie będą się plątać.

 

Jak zrobić chwosty prosta instrukcja w 6 krokach

 

  Po przygotowaniu potrzebnych akcesoriów możesz zabrać się do pracy. Jak zrobić chwosty, by ich wykonanie było solidne i estetyczne? Przedstawiamy prostą instrukcję, która pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt:

 

1. Przygotuj prostokątny szablon z tekturki. Jego długość powinna być równa długości chwosta, którego chcesz stworzyć.

2. Owiń szablon wybraną włóczką lub sznurkiem. Staraj się jej przy tym nie naciągać. Im więcej razy owiniesz tekturkę, tym bardziej pękaty będzie Twój frędzelek.

3. Jak zrobić chwost z nawiniętej w ten sposób włóczki? Weź fragment nici, wsuń ją między tekturkę a włóczkę i zwiąż na górze szablonu. Jeśli korzystasz z cienkiego i delikatnego tworzywa, do związania możesz użyć podwójnej lub nawet potrójnej nitki.

4. Rozetnij przygotowany motek po przeciwnej stronie wiązania (na dole szablonu).

5. Przygotuj kolejną nitkę, która posłuży Ci do stworzenia główki chwosta. Owiń ją kilkakrotnie w poprzek frędzelka i zwiąż. Jeśli użyjesz nieco dłuższego fragmentu, końce wiązania wkomponują się we frędzelek. Jeśli chcesz, by wiązanie było zupełnie niewidoczne, nawlecz końcówki wiązania na igłę i przekłuj ją do środka frędzelka.

6. Po wyrównaniu końcówek nitek za pomocą nożyczek Twój chwost będzie gotowy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium