do kasy suma: 0,00 zł

Jak zacząć robić na drutach ? Garść pomocnych porad !

Jak zacząć robić na drutach ? Garść pomocnych porad !

 

Jak zacząć robić na drutach ? Garść pomocnych porad !

Zastanawiasz się jak zacząć robić na drutach ? Marzysz o wydzierganiu szalika, swetra, czapki, ale nie wiesz, od czego zacząć swoją przygodę z drutami ? Na początek najważniejszy jest odpowiedni wybór materiałów, bez tego ani rusz. Właściwy wybór włóczki i drutów jest tutaj kluczowy. Nieodpowiednie druty i przędza mogą znacznie utrudnić naukę robienia na drutach. Żeby robić na drutach, często należy wykazać się dużą cierpliwością, nieraz trzeba pokonać zniechęcenie. Jedno jest pewne z każdą robótką z każdym skończonym projektem dzierganie na drutach, robi się coraz łatwiejsze. Dlatego należy ćwiczyć i się nie poddawać. Oczywiście zasadnicze jest to, żeby zacząć.

Podpowiadamy jakie włóczki, jakie druty są najlepsze na początek. 

Jak zacząć robić na drutach ? Wybierz odpowiednią włóczkę.

Do nauki robienia na drutach najlepsza jest włóczka, do której zalecane są druty od 8 mm, 9 mm. Bardzo dobrze sprawdzi się włóczka Drops Snow (poprzednia nazwa Drops Eskimo) oraz Drops Andes. Pod uwagę można wziąć również włóczkę Crazy Sexy Wool, która jest bardzo grubą włóczka na druty 12 mm - 25 mm.

Drops Snow (Eskimo) jest wygodna do nauki, gdyż składa się z 1 grubszej nitki. Przy tej włóczce zalecane są druty w rozmiarze 9 mm. Na szalik o wymiarach 22 cm x 166 cm - potrzebnych będzie 6 motków Drops Snow.

Drops Andes w odróżnieniu od włóczki Snow składa się z 2 nitek, które są ze sobą skręcone. Druty zalecane przez producenta, 9 mm. Na pierwszy szalik na drutach o wymiarach 35 cm - 156 cm - potrzebne będą 3 motki Drops Andes.

Jak zacząć robić na drutach ? Wybierz odpowiednie druty.

Na początek naszej przygody z drutami najlepsze będą druty proste. Druty do nauki nie mogą być cienkie, najlepiej w rozmiarze od 8 mm, 9 mm. Druty powinny być w miarę śliskie, gładkie tak, żeby wełna łatwo się po nich przesuwała. Do nauki dziergania najlepsze będą proste druty aluminiowe bądź metalowe.

Na szczególną uwagę zasługują druty proste marki KnitPro

https://wloczkowyswiat.pl/pl/p/Druty-proste%2C-metalowe%2C-KnitPro-Zing%2C-35cm%2C-9mm-/1095

Do nauki polecamy również, druty proste metalowe marki DMC Rose Gold.

https://wloczkowyswiat.pl/pl/p/Druty-proste%2C-DMC%2C-Rose-Gold%2C-aluminiowe%2C-9-mm/954

Jak zacząć robić na drutach? Na początek prosty projekt.

Na początku praca na drutach wydaje się trudna i skomplikowana. Zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz trzymają w dłoni druty. Dlatego, żeby się nie, zniechęcić do nauki polecamy wybrać łatwy projekt. Jako pierwszy, najlepiej zrobić prosty szalik na drutach, ściegiem francuskim. Wszystkie oczka przerabiamy na prawo w tę i z powrotem. Z upływem czasu, z każdym projektem robienie na drutach będzie coraz łatwiejsze wtedy, możemy przechodzić do coraz ambitniejszych robótek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl