do kasy suma: 0,00 zł

Wełna merino, czy warto ?

Wełna merino, czy warto ?

 

 

   Zastanawiasz się, co takiego ma w sobie wełna merino? Czy rzeczywiście warto zainwestować we włóczki w których składzie jest wełna z merynosów? Dlaczego jest uważana za jedną z najlepszych wełen na świecie?

 

Odpowiedź znajdziesz poniżej - oto najważniejsze cechy wełny merynosów:

 

1. Wełna merino ma właściwości termoregulacyjne

Włókna wełny merino są włóknami aktywnymi, reagują na temperaturę w jakiej się znajdują. Kiedy jest zimno dają ciepło i odwrotnie kiedy jest gorąco ochładzają Twój organizm. Włóczka z wełny merynosów jest dobra zarówno na zimę jak i lato.

 

2. Wełna merino odprowadza wilgoć

Wełna merynosowa wchłania wilgoć, a następnie odprowadza na zewnątrz, dzięki czemu nosząc ubrania z wełny merino nie pocisz się tak bardzo, czujesz suchość i komfort, dlatego wełna z merynosów doskonale nadaje się na odzież aktywną.

 

3. Wełna merino jest niezwykle miękka

Wełna kojarzy Ci się z tym, że gryzie? Nie wełna merinowełna merynosów jest bardzo miękka i delikatna, a wszystko dzięki temu, że jej włókna są cienkie i elastyczne. Gdy dotykają Twojej skóry zginają się dając uczucie miękkości i delikatności, to wełna idealna na odzież dla dzieci i osób z wrażliwą skórą.

 

4. Wełna merino jest elastyczna

Włókna wełny merynosów są giętkie, i sprężyste mają dużą zdolnością powracania do pierwotnego kształtu, dzięki temu odzież wykonana z wełny merino jeżeli się zagniecie, szybko wraca do swojego początkowego wyglądu.

 

5. Wełna merino jest odporna na zapachy

Wełna merynosów ma zdolność pochłaniania cząsteczek zapachów, dzięki czemu nieprzyjemne zapachy uwięzione zostają we włóknach, wydostają się dopiero po praniu. W związku z powyższym ubrania z wełny merino nie wymagają tak częstego prania, wystarczy powiesić ubranie na świeżym powietrzu tak by się dobrze wywietrzyło. 

Czyli można powiedzieć, że inwestycja w dobrej jakości włóczkę z wełny merynosa zwraca się po pewnym czasie, gdyż ubranie nie wymaga tak częstego prania jak inna odzież. 

Jest to korzystne także dla środowiska, gdyż zużywasz mniej wody i prądu.

 

6. Wełna merino jest odporna na plamy

Dzięki zewnętrznej warstwie ochronnej w którą pokryte są włókna wełny merynosa, plamy nie dostają się do wnętrza włókna.

 

7. Wełna merino jest naturalnie trudnopalna

Wełna merino jest odporna na płomienie. W porównaniu do włókien syntetycznych, wełna zapali się dopiero w temperaturze 570-600 °C gdy nylon w temperaturze 160–260 °C. Dodatkowo wełna nie topi się, więc w momencie kontaktu ze skóra nie przyklei się do niej.

 

8. Włókna wełny merino ulegają biodegradacji

Dzięki temu, że wełna merino jest włóknem naturalnym, w szybki sposób ulega rozkładowi, uwalniając przy tym, do wnętrza ziemi wartościowe składniki odżywcze.

 

9.  Wełna merino chroni przed promieniowanie UV

Merynosy zostały wyposażone w naturalną barierę UV. Wełna merynosów pochłania szkodliwe promieniowanie UV, dzięki czemu nosząc ubrania z wełny merino w słoneczne dni, Jesteś dodatkowo chroniony.

 

   Znasz już wspaniałe cechy wełny merino? Przekonaj się teraz na własnej skórze, odwiedź nasz sklep i wybierz odpowiednią włóczkę merino dla siebie :) Zapraszamy :)

https://wloczkowyswiat.pl/

                    merino

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium