do kasy suma: 0,00 zł

Jak dbać o odzież z wełny merino?

 

Jeżeli chcesz przez długie lata cieszyć się odzieżą wykonaną z wełny merino, należy odpowiednio o nią dbać podczas codziennego użytkowania oraz przestrzegać kilku zasad dotyczących prania.

 

Poprzedni artykuł odpowiadał na pytanie jak prać wełnę merino ? Pozostaje jeszcze codzienne dbanie o odzież z wełny merino, oto kilka zasad:

 

Wełna merynosa charakteryzuje się dużą elastycznością i sprężystością, dzięki czemu powraca do swojego pierwotnego kształtu, dlatego po zdjęciu ubrania wykonanego z wełny merino, rozłóż je starannie, tak by włókna mogły odzyskać swój wygląd.

 

Odpoczynek

Dobrze gdyby przed ponownym założeniem włókna wełny merino mogły odpocząć 24 godziny, dzięki temu, wrócą do swojego kształtu.

 

Odświeżanie

Odzież z wełny merynosa nie wymaga częstego prania, ale zamiast tego w ramach odświeżenia i pozbycia się niechcianych zapachów należy ją wietrzyć.

 

Prasowanie

Na ogół wełna merino nie wymaga prasowania, ale jeżeli jednak powstały zagniecenia, odzież z wełny merynosa powinna być prasowana zawsze z parą, żelazko powinno być ustawione na program wełna.

 

Suszenie

Jeżeli odzież z wełny merino zamoczy się, nie należy suszyć jej bezpośrednio na grzejniku ani bezpośrednio na słońcu. 

 

 

Teraz masz kompletną wiedzę na temat dbania o ubrania z wełny merynosa, dla przypomnienia przeczytaj artykuł dotyczący prania wełny merino:  https://wloczkowyswiat.pl/pl/blog/2

 

Przestrzegaj zasad opisanych w obu artykułach, dzięki temu przez długie lata będziesz cieszyć  się tym w co zainwestowałaś/eś pieniądze i swój bezcenny czas poświęcony na stworzenie rękodzieła :) 

 

 drops merino extra fine

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl