do kasy suma: 0,00 zł

Wełna merino, czy warto ?

Wełna merino, czy warto ?

 Wełna merino, czy warto?

Zastanawiasz się, co takiego ma w sobie wełna z merynosa? Czy rzeczywiście warto zainwestować we włóczki, w których składzie jest merino? Dlaczego jest uważana za jedną z najlepszych wełen na świecie? Odpowiedź znajdziesz poniżej 

Zalety wełny merino

Właściwości termoregulacyjne. 

Włókna tej wełny są włóknami aktywnymi, reagują na temperaturę w jakiej się znajdują. Kiedy jest zimno, dają ciepło i odwrotnie, kiedy jest gorąco ochładzają Twój organizm. Dlatego merino jest dobra zarówno na zimę, jak i lato.

♦ 

Odprowadza wilgoć

Wełna merynosów wchłania wilgoć, a następnie odprowadza na zewnątrz. Dzięki temu nie pocisz się tak bardzo, czujesz suchość i komfort. Dlatego merino doskonale nadaje się na odzież aktywną.

♦  

Niezwykle miękka

Wełna kojarzy Ci się z tym, że gryzie? Nie wełna merino. Wełna merynosa jest bardzo miękka i delikatna. Wszystko dzięki temu, że jej włókna są cienkie i elastyczne. Gdy dotykają Twojej skóry zginają się dając uczucie miękkości i delikatności. To wełna idealna na odzież dla dzieci i osób z wrażliwą skórą.

♦ 

Elastyczne włókna

Włókna wełny merynosów są giętkie i sprężyste mają dużą zdolnością powracania do pierwotnego kształtu. Dzięki temu odzież wykonana z tej wełny, jeżeli się zagniecie, szybko wraca do swojego początkowego wyglądu.

 ♦

Odporna na zapachy

Wełna merynosa ma zdolność pochłaniania cząsteczek zapachów. Dzięki temu nieprzyjemne zapachy uwięzione zostają we włóknach; wydostają się dopiero po praniu. W związku z powyższym ubrania powstałe w włóczek merino nie wymagają tak częstego prania. Wystarczy powiesić ubranie na świeżym powietrzu tak by się dobrze wywietrzyło. Czyli można powiedzieć, że inwestycja w dobrej jakości włóczkę z wełny merynosa zwraca się po pewnym czasie, gdyż ubranie nie wymaga tak częstego prania, jak inna odzież. Jest to korzystne także dla środowiska, gdyż zużywasz mniej wody i prądu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej polecamy artykuł "Jak dbać o odzież z wełny merino? "

 ♦

Odporna na plamy

Dzięki zewnętrznej warstwie ochronnej w którą pokryte są włókna wełny merynosa, plamy nie dostają się do wnętrza włókna. Dlatego ubrania wydziergane z włóczki merino są odporne na plamy.

 Naturalnie trudnopalna

Wełna merynosów jest odporna na płomienie. W porównaniu do włókien syntetycznych, wełna zapali się dopiero w temperaturze 570-600 °C gdy nylon w temperaturze 160–260 °C. Dodatkowo wełna nie topi się, więc w momencie kontaktu ze skóra nie przyklei się do niej.

 Włókna wełny merynosów ulegają biodegradacji

Dzięki temu, że merino jest włóknem naturalnym, w szybki sposób ulega rozkładowi, uwalniając przy tym, do wnętrza ziemi wartościowe składniki odżywcze.

♦ 

Chroni przed promieniowaniem UV

Merynosy zostały wyposażone w naturalną barierę UV. Wełna merynosów pochłania szkodliwe promieniowanie UV. Dzięki temu nosząc ubrania z wełny merynosów w słoneczne dni, jesteś dodatkowo chroniony.

 

Znasz już wspaniałe cechy wełny merino? Przekonaj się teraz na własnej skórze, odwiedź nasz sklep i wybierz dla siebie odpowiednią włóczkę :) Zapraszamy :)

 https://wloczkowyswiat.pl/          

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium