do kasy suma: 0,00 zł

Włóczka merino-jaką wybrać? Podpowiadamy!

Włóczka merino-jaką wybrać? Podpowiadamy!

Włóczka merino-jaką wybrać? Podpowiadamy!

Z roku na rok merino cieszy się coraz większą popularnością. Z wełny merino powstają swetry, chusty, czapki, kominy, kocyki dla niemowląt. Często pojawia się dylemat, która włóczka merino powinna zostać, użyć do projektu? Jaka włóczka będzie odpowiednia na lato, a jaka na zimę ?

 W tym artykule przedstawiamy włóczki, które w składzie mają 100% wełny merynosowej:

  • Drops Baby Merino
  • Drops Merino Extra Fine
  • Drops Big Merino 

Każda włóczka merino ma inną grubość.

Drops Baby Merino

Drops Baby Merino najcieńsza z wyżej wymienionych włóczek, idealna do drutów 3 mm - 3,5 mm. Z przędzy Drops Baby Merino powstanie cieńsza odzież. Ta włóczka bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w zimie, jak i w lecie, w zależności od tego, jaki projekt chcemy wykonać. Jeżeli planujemy zrobić lżejszy sweter, bluzkę, bluzkę na lato, chustę, czapkę na wiosnę, włóczka Drops Baby Merino bardzo dobrze się tutaj sprawdzi. Ze względu na grubość Drops Baby Merino jest doskonała na ubranka oraz kocyki dla niemowląt.

Drops Merino Extra Fine

Kolejna z włóczek, która w składzie ma 100% merino, można powiedzieć, że jest o 1 stopień grubsza, to Drops Merino Extra Fine. Jest to włóczka, na której można pracować drutami w rozmiarze 4 mm - 4,5 mm. Jeżeli planujemy wydziergać czapkę dla dziecka na jesień, to Merino Extra Fine doskonale się sprawdzi. Podobnie będzie z kocykiem dla niemowlaka, jeżeli chcemy zrobić kocyk średniej grubości i zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy wyżej wymienionymi włóczkami, odpowiednia będzie Drops Merino Extra Fine.

Drops Big Merino   

Najgrubsza z włóczek drops, która składa się w 100% z wełny merynosa, to Drops Big Merino. Do tej włóczki zalecane są druty w rozmiarze 5 mm. Drops Big Merino sprawdzi się w cieplejszych swetrach, czapkach, kominach, kocykach dziecięcych. Ze względu na grubość odzież powstała z Drops Big Merino sprawdzi się późną jesienią oraz w okresie zimowym.

Włóczki dla dzieci!

Warto wspomnieć, że każda z wymienionych włóczek posiada certyfikat OEKO-TEX ® Standard 100, Klasa I. Certyfikat ten oznacza, że przędza nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Natomiast Klasa I stanowi najwyższy poziom, co oznacza, że włóczki Dops Baby Merino, Drops Merino Extra Fine oraz Drops Big Merino są odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci (od 0 do 3 lat).

Na koniec ważna uwaga, dziergając z włóczek Drops Baby Merino, Merino Extra Fine, Drops Big Merino należy pamiętać, że włóczki te są elastyczne. Dlatego przy robótce niezwykle ważne jest odpowiednie naprężenie nici. Bardzo ważne jest także odpowiednie dbanie o odzież z wełny merino, zachęcamy do przeczytania artykułu zamieszczonego na naszym blogu "Jak dbać o odzież z wełny merino".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl